Specjalistyczne ogrzewanie podłogowe Gdańsk

Na chwilę obecną trend na promowanie i stosowanie rozwiązań ekologicznych nieustannie wzrasta. Wynika to przede wszystkim ze zwiększającej się świadomości konsumentów w zakresie skutków braku troski o środowisko naturalne. Idąc zatem z duchem czasów, warto ograniczyć nie tylko liczbę generowanych plastikowych odpadków, ale również np. ilość spalin, w tym tych wynikających z konieczności ogrzewania domów, mieszkań czy dowolnych innych obiektów. Jednym z najlepszych rozwiązań we wspomnianym zakresie jest właśnie ogrzewanie na podczerwień. Gdańsk jest tego świetnym przykładem, ponieważ nasza firma odnotowuje tu dynamicznie zwiększające się zainteresowanie opisywanym rozwiązaniem.

Ogrzewanie podczerwienią w Gdańsku – dlaczego warto?

Zacznijmy od wyjaśnienia tego, na jakiej zasadzie ogrzewanie podłogowe na podczerwień jest ekologiczne. W największej mierze wspomniany aspekt sprowadza się do tego, iż bazuje ono wyłącznie na energii elektrycznej. Tym samym nie wiąże się z koniecznością spalania jakiegokolwiek surowca wewnątrz ogrzewanego budynku, a więc równocześnie nie zanieczyszcza okolicznego powietrza.

Inną, choć równie silnie cenioną korzyścią płynącą z tego rodzaju systemów jest z kolei wysoka efektywność pracy wynikająca z ich specyfiki działania. Dzięki temu, że ogrzewanie podczerwienią oddziałuje bezpośrednio na obecne w danym wnętrzu obiekty (nie zaś na powietrze, jak ma to miejsce w przypadku klasycznych grzejników konwektorowych) pomieszczenie nagrzewa się o wiele szybciej, przy mniejszym zużyciu energii i bez niepożądanych efektów, takich jak np. tzw. efekt zimnej podłogi.

Ogrzewanie podczerwienią Gdańsk – najczęstsze zastosowania

Omówienie zastosowań paneli czy też folii grzewczych na podczerwień warto zacząć od wskazania ich jeszcze jednej, niewspomnianej wcześniej zalety. Jest nią mianowicie relatywnie mała grubość, z której wynika możliwość montażu w ramach wielu różnych sekcji pomieszczenia. Obejmują one nie tylko przestrzeń zlokalizowaną pod panelami czy płytkami podłogowymi, ale również powierzchnię ścian czy sufitów (w tym drugim przypadku umieszcza się je najczęściej pod karton-gipsowymi płytami). Dodatkowo instalacja jest na tyle nieinwazyjna, że odbywa się bez konieczności dokonywania jakichkolwiek dużych remontów.

Opisywana elastyczność w zakresie montażu bezpośrednio przekłada się na bardzo liczne zastosowania ogrzewania na podczerwień w Gdańsku i wielu innych miastach. Z rozwiązania tego powszechnie korzystają zarówno właściciele prywatnych domów oraz mieszkań, jak i rozmaici przedsiębiorcy czy administratorzy obiektów publicznych.

TERMOFOL – ogrzewanie podłogowe Gdynia, Gdańsk i całe województwo pomorskie

Jeżeli zainteresowały Cię atuty ogrzewania podczerwienią, skontaktuj się z przedstawicielami naszej firmy. TERMOFOL to doświadczony i posiadający wieloletnie doświadczenie producent wydajnych systemów grzewczych, obejmujących m.in. właśnie instalacje na podczerwień. Warto przy tym zaznaczyć, że oprócz Gdańska obsługujemy we wspomnianym zakresie również inne miejscowości zlokalizowane w województwie pomorskim takie jak chociażby Gdynia, Sopot, Wejherowo, Lębork czy Słupsk.

Jednocześnie należy podkreślić także, że na terenie Pomorza zajmujemy się zarówno samą dystrybucją mat oraz folii grzewczych na podczerwień, jak i szeroko rozumianą obsługą około sprzedażową. W skład tej drugiej dziedziny może wchodzić np. zaprojektowanie systemu ogrzewania od podstaw, na podstawie planu lokalu lub kompleksowy montaż instalacji. W ogólności jesteśmy w stanie podjąć się niemal dowolnych zadań związanych z ogrzewaniem na podczerwień w Gdańsku czy pozostałych obszarach województwa pomorskiego, a zakres współpracy uzależniony jest wyłącznie od Twoich indywidualnych potrzeb.

W przypadku zatem zainteresowania opisywaną przez nas ofertą lub pojawieniem się dowolnych pytań, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym personelem. Równolegle zachęcamy też do zgłaszania się do nas z prośbą o uzyskanie wsparcia doradczego. Z przyjemnością wskażemy optymalne dla Ciebie rozwiązania.