Przejdź do treści

Ogrzewanie na podczerwień - panele grzewcze

 

 

 

 

 

 

 


Dekoracyjne panele grzewcze to maksymalny komfort cieplny na wyciągnięcie ręki. Eleganckie, stylowe i niebywale funkcjonalne – doskonale sprawdzą się w każdym domu, mieszkaniu bądź budynku użyteczności publicznej. Efektywne i ekonomiczne, cieszą oko, koją zmysły i pozytywnie wpływają na zdrowie.

Efektywna, tania, bezpieczna i komfortowa – technologia grzewcza na miarę XXI wieku.

Nieustanny wzrost ceny nośników tradycyjnej energii cieplnej – nie tylko drewna czy węgla, ale również gazu oraz ropy – sprawia, że każdy z nas poszukuje czegoś tańszego, a zarazem praktyczniejszego i bardziej ekologicznego. Najlepszym i najbardziej optymalnym rozwiązaniem są systemy ogrzewania na podczerwień. Odpowiedni dobór mocy grzewczej urządzenia sprawia, że możemy cieszyć się maksymalnym komfortem cieplnym. Zastosowanie paneli grzewczych pozwala poczynić realne oszczędności.

Odpowiednio dobrany panel grzewczy pozwala zaoszczędzić od 30% do nawet 60% energii.

W naszej ofercie znajdą Państwo stalowe promienniki podczerwieni oraz dekoracyjne panele grzewcze.

panele grzewcze termofolpanele grzewcze termofol

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Zasada działa Paneli grzewczych na podczerwień 

Emitowane przez nasze panele promienie cieplne można porównać do fal emitowanych przez słońce. Bez większych przeszkód docierają one do każdej osoby czy przedmiotu – wywołując przyjemne uczucie kojącego ciepła. Oczywiście fale podczerwone ogrzewają również powietrze.

Kluczem do sukcesu w zakresie prezentowanej przez nas technologii grzewczej jest to, iż dostępne w naszej ofercie rozwiązania umożliwiają wtórne oddawanie ciepła do pomieszczenia – poprzez ściany, podłogi oraz sufit. Bez wątpienia wpływa to na równomierny rozkład temperatury
w pomieszczeniach. Rozgrzane mury pozostają suche na całej powierzchni, co dodatkowo eliminuje problem wilgoci.

Warto również wspomnieć, że nasze urządzenia, np. panel grzewczy na podczerwień TERMOFOL TF-SWT700, pobiera jedynie 0,7 kWh, oddając bez straty 700 W do pomieszczenia jako czystą moc cieplną. W przypadku odpowiednio dobranego sprzętu już 6 godzin nagrzewania wystarczy, aby utrzymać w każdym z pomieszczeń korzystną temperaturę przez resztę doby – nawet w przypadku mroźnych, zimowych dni. Po wyłączeniu panelu nagrzane mury oddają ciepło do pomieszczenia. Oczywiście całość jest nieszkodliwa zarówno dla ludzi, jak i zwierząt.

Ogrzewanie podczerwienią  – technologia znana od lat.

Promieniowanie podczerwone znane jest już od wielu długich lat – zwłaszcza w medycynie. Technologia ta znajduje zastosowanie w leczeniu schorzeń aparatu ruchu czy dermatologicznych. Jako że ogrzewa ona równomiernie wszystkie ciała stałe znajdujące się w pomieszczeniu, nie powodując konwencji powietrza dzięki czemu jest przyjazna dla alergików oraz astmatyków.
Warto dodać również, że ogrzewane podczerwienią powietrze nie ulega wysuszeniu, a tym samym nie prowadzi do wysychania śluzówek nosa oraz spojówek oczu.

Ogrzewanie konwekcyjne = powietrze ciepłe oraz suche + ściany chłodne i wilgotne.

Ogrzewanie podczerwienią = nagrzaniu ulegają ściany, sufit i podłoga oraz przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu, temperatura rozkłada się równomiernie + ściany ciepłe o suche. Brak warunków do rozwoju pleśni. 

Reasumując :

Ogrzewanie na podczerwień to klucz do sukcesu każdego nowoczesnego pomieszczenia. Wybór odpowiedniego rozwiązania oznacza: brak pleśni i grzyba, lepszy mikroklimat pomieszczenia, mniej dolegliwości chorobowych (zwłaszcza związanych z kośćmi), koniec problemów z astmą i alergią, a także realne zmniejszenie kosztów ogrzewania.


Porównanie rozkładu temperatur tradycyjnych grzejników z panelami grzewczymi TERMOFOL
Tradycyjne grzejniki :
Panele grzewcze TERMOFOL

 

  Polska - GRUPA TERMOFOL

  Termo-Fol Sp. z o.o.

  Zakopiańska 159
  30-435 Kraków
  tel. +48 12 376 86 00,
  email: biuro@termofol.pl