Przejdź do treści
Generalny przedstawiciel Producenta FOLII GRZEWCZYCH


polski english german francuski nederlands norsk se norsk

tel. +48 12 376 86 00, biuro@termofol.pl

Termostat elektroniczny - Termoregulatory

Sterowanie ogrzewaniem 

Precyzyjne sterowanie systemem elektrycznego ogrzewania odbywa się za pomocą termostatu  - regulatora temperatury. Umożliwia on utrzymanie nastawionej temperatury powietrza lub podłogi w sposób automatyczny. Każdy obwód stanowi niezależny system grzejny, który możemy indywidualnie dostosować do naszych potrzeb. W przypadku ogrzewania bezpośredniego, mała bezwładność cieplna sprawia, że sterowanie temperaturą podłogi jest proste oraz bardzo precyzyjne. Podczas pobytu domowników w pracy, albo w ciągu nocy obniżanie temperatury umożliwiają programowalne termoregulatory elektroniczne z zegarem, dzięki którym w prosty sposób zaprogramujemy obniżenie temperatury w odpowiednim czasie. Termoregulator z wbudowanym modułem wifi - TERMOFOL TF-Wifi umożliwia zdalne programowanie z poziomu aplikacji w naszym smartphonie. 


Rodzaje termostatów i zastosowanie

Termostat z czujnikiem podłogowym - zalecany jest do sterowania elektrycznym ogrzewaniem podłogowym którego zadaniem jest zapewnienie komfortu ciepłej podłogi - np w łazience. 

Termostat z dwoma czujnikami (powietrznym i podłogowym) - zalecany do ogrzewania gdy jest ono jedynym źródłem ciepła. Termoregulator utrzymuje zadaną temperaturę powietrza ograniczająć temperaturę podłogi. 

Termostat z czujnikiem powietrznym - zalecany do ogrzewania ściennego, sufitowego oraz za pomocą promienników.

Termostat elektroniczny programowalny - polecany do systemów elektrycznego ogrzewanie w celu zapewnienia maksymalnego komfortu termicznego. Programowanie w czasie rzeczywistym zapewnia zadaną temperaturę w czasie, w którym jej wymagamy. Gdy zastosujemy termostat z programatorem, np. TF-H1 lub TF-Wifi uzyskujemy komfortową temperaturę w określonych godzinach. Programowalny termoregulator jest ekonomiczny w użytkowaniu. Termostat załącza ogrzewanie na parę godzin w ciągu dnia, kiedy przebywamy np w salonie a w pozostałym czasie zmniejszamy temperaturę w celu minimalizacji kosztów eksploatacji. Termostaty z programatorem są trochę droższe, ale koszt inwestycji zwraca się szybko, ponieważ tradycyjne termostaty utrzymują temperaturę przez całą dobę.

  Polska - GRUPA TERMOFOL

  Termo-Fol Sp. z o.o.

  Zakopiańska 162
  30-435 Kraków
  tel. +48 12 376 86 00,
  email: biuro@termofol.pl