Folie grzewcze TERMOFOL DIAMOND

Marka Premium produktów TERMOFOL

diamond

Folie grzewcze DIAMOND

Marka premium produktów TERMOFOL

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Sprawdź parametry folii z serii DIAMOND

SPECYFIKACJA

Sprawdź parametry folii z serii DIAMOND

FOLIA GRZEWCZA – TERMOFOL DIAMOND

TERMOFOL DIAMOND to marka PREMIUM produktów TERMOFOL charakteryzująca się szczególną dbałością o ponadstandardowy design i jakość. Folie grzewcze linii TERMOFOL DIAMOND produkowane są w oparciu o ultranowoczesne rozwiązania technologiczne. W procesie produkcji folii grzewczych linii TERMOFOL DIAMOND wykorzystujemy najnowsze doświadczenia nauki w dziedzinie nano-molekularnych struktur węglowych. Pozwala to osiągnąć najwyższą jakość i trwałość produktu przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich zalet ogrzewania promieniowaniem podczerwonym.

Podobnie jak w klasycznej wersji bazę folii grzewczej linii TERMOFOL DIAMOND stanowi folia PET, jednakże dzięki zwiększonej grubości oraz sztywności charakteryzuje się znacznie wyższą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz ścieranie. Niezmiennie również w wersji PREMIUM folia grzewcza wykazuje się sporą izolacyjnością i ognioodpornością, dzięki czemu cały system jest bardzo bezpieczny. Folie grzewcze linii TERMOFOL DIAMOND zasilana jest za pomocą wysoko konduktywnej miedzianej taśmy połączeniowej zasilającej zmodyfikowane węglowe sekcje grzewcze.

KORZYŚCI PŁYNĄCE Z WYBORU FOLII GRZEWCZEJ – TERMOFOL DIAMOND

Marka TERMOFOL DIAMOND to przede wszystkim bezkompromisowa jakość na każdym etapie cyklu inwestycyjnego od obsługi projektowej poprzez wykonawstwo i obsługę posprzedażową. Produkty linii TERMOFOL DIAMOND dostępne są wyłącznie w sprzedaży łączonej z usługą projektowania i instalacji realizowanej przez Termo-fol Sp. z o.o., oraz sieć certyfikowanych dla tej marki instalatorów. Pozwala to w większym stopniu zachować kontrolę nad jakością zarówno w sferze doradztwa technicznego, jak i procesem instalacji i szkolenia użytkowników. Dzięki cyklicznym szkoleniom teoretycznym i praktycznym oraz rygorystycznemu przestrzeganiu wytycznych w zakresie projektowania i wykonawstwa instalacji możemy zaoferować inwestorom aż 30 letnią gwarancję! Przeprowadzone badania pozwalają natomiast szacować jej żywotność na około 100 lat!

Wybierając markę TERMOFOL DIAMOND uzyskujesz:

  • pewność korzystania z najnowszych technologii grzewczych w dziedzinie ogrzewania podczerwienią,

  • profesjonalny montaż i szkolenie użytkownika,

  • przyjazny i dostępny serwis marki,

  • fachowe doradztwo i indywidualny projekt dostosowany
    do Twoich potrzeb,

  • wysoką wydajność i skuteczność systemu grzewczego,

  • najdłuższą dostępna na rynku gwarancję.

Wprowadzając produkty PREMIUM pod marką TERMOFOL DIAMOND staramy się połączyć dotychczasową dbałość o wysoką jakość i trwałość oraz niebanalny design i doskonałe walory użytkowe z poczuciem komfortu i spokoju jakie daje pewność posiadania doskonale dobranej, efektywnej i ultra trwałej instalacji grzewczej, której niezawodności można porównać z trwałością i stałością diamentu. Folie grzewcze TERMOFOL DIAMOND to diament wśród folii grzewczych!

Specyfikacja

Model
Szer.
Grubość
Moc
m.b
Moc
m2
Długość
w rolce
Waga
rolki
Maksymalna
temperatura
pracy
Napięcie
robocze
DTF-505T
50 cm
0,370 mm
110 W
220 W
130m
39kg
55°C
AC230V
DTF-510T
100 cm
0,370 mm
220 W
220 W
80m
41kg
55°C
AC230V
DTF-505TL
50 cm
0,370 mm
70 W
140 W
130m
39kg
42°C
AC230V
DTF-510TL
100 cm
0,370 mm
140 W
140 W
80m
41kg
42°C
AC230V
DTF-505TT
50 cm
0,370 mm
40 W
80 W
130m
39kg
32°C
AC230V
DTF-510TT
100 cm
0,370 mm
80 W
80 W
80m
41kg
32°C
AC230V
DTF-505TH
50 cm
0,370 mm
30 W
60 W
130m
39kg
29°C
AC230V
DTF-510TH
100 cm
0,370 mm
60 W
60 W
80m
41kg
29°C
AC230V

Ogrzewanie podłogowe

TERMOFOL DIAMOND – ogrzewanie podłogowe bezpośrednie, wykorzystujące zjawisko podczerwieni. Stosowane w budownictwie jako podstawowy system grzewczy jak również jako alternatywne dla tradycyjnych systemów grzewczych.

Ogrzewanie podłogowe jest najpopularniejszym rozwiązaniem stosowanym w większości budynków . Ten sposób ogrzewania może być wykorzystywany w budynkach mieszkalnych, biurach lub obiektach użytkowych. Folia grzewcza pod panelami i innego typu podłogami pływającymi sprawi, że będą one ciepłe w dotyku. Umożliwi to poruszanie się po pomieszczeniach boso, ułatwi zabawę z dzieckiem na podłodze i wpłynie na odczuwanie ciepła w całym pomieszczeniu.

Wizualizacja montażu ogrzewania podłogowego pod Panele / Deskę podłogową:

FAQ

Najważniejszym parametrem, na który należy zwrócić uwagę wybierając folie grzewcze na podczerwień, jest ich moc. Folia powinna być dostosowana do wielkości pomieszczenia, dla którego w projekcie oblicza się potrzebną jednostkową moc cieplną. Firma TERMOFOL oferuje folie o kilku typach mocy wyrażone w jednostce W/m². Wystarczy wybrać odpowiedni wariant i dopasować go do założeń projektowych.

Jeśli obiekt nie ma odpowiednich obliczeń, można samodzielnie szacunkowo określić jakiej mocy urządzenia będą potrzebne. Warto pamiętać, że wszystkie folie grzewcze na podczerwień mają taki sam pobór prądu. Różnica polega jedynie na tym, jak szybko pomieszczenie zostanie nagrzane i zapanują w nim komfortowe warunki. W związku z tym warto wybrać folie grzewcze o większej mocy, których efekty pracy będą widoczne bardzo szybko.

Kolejnym krokiem, który czeka nas podczas zakupu, jest określenie ilości folii, jaka będzie potrzebna. Najlepszym rozwiązaniem będzie pokrycie całej podłogi za pomocą folii grzewczej na podczerwień. Można odjąć przestrzeń, która będzie pokryta stałą zabudową, pod którą nie umieszcza się folii. Nie warto szukać pozornych oszczędności i układać folii tylko na fragmencie powierzchni. Może to powodować wolniejsze nagrzewanie się pomieszczenia, co szczególnie będzie doskwierało podczas mrozów.

Ważny aspekt stanowi także wybór odpowiedniego termoregulatora, który przeznaczony będzie do sterowania ogrzewaniem. Montowany jest on na stałe w ścianie, skąd można regulować temperaturą. Podczas zakupów w firmie TERMOFOL można skorzystać z podpowiedzi naszych ekspertów, którzy pomogą w wyborze odpowiedniego termoregulatora do danej folii grzewczej.

Folia grzejna w przeciwieństwie do klasycznych kabli lub mat grzewczych grzeje całą powierzchnią a nie tylko miejscowo, dodatkowo zużywa o 50% mniej energii elektrycznej niż tradycyjna mata grzewcza.

Folie grzewczą instalujemy wyłącznie pod meblami, które posiadają nóżki o wysokości minimum 3cm.  Zabroniona jest instalacja pod zabudową stałą np. pod meblami kuchennymi, czy meblościanką.

Folia grzewcza jest produktem bezpiecznym, została ona przebadana przez jednostki badawcze akredytowane przez Komisję Europejską.

Folia grzejna jest systemem samodzielnym, gwarantującym ciepło w przypadku zastosowania jako jedyne źródło ciepła.

Zużycie energii elektrycznej zależy tylko i wyłącznie od izolacji budynku. Na podstawie danych zawartych w dokumencie, którego nazwa to charakterystyka energetyczna budynku możemy określić rzeczywiste koszty eksploatacji.

Zabronione jest łączenie folii o różnych mocach.

Tak. Dowolnie możesz łączyć różne szerokości folii o tej samej mocy znamionowej (xx/m2).

Gwarancje na folie grzewcze instalowane przez Autoryzowanego Instalatora wynosi 15 lat natomiast w przypadku montażu we własnym zakresie 6 lat. W przypadku folii grzewczej TERMOFOL DIAMOND gwarancje na folie grzewcze instalowane przez Autoryzowanego Instalatora marki TERMOFOL DIAMOND wynosi 30 lat.

Żywotność produktu określona jest na 100 lat.

Dobór folii grzewczej należy wykonać na podstawie danych projektowych.  Jeżeli sam chcesz dobrać produkt to w przypadku dobrze ocieplonych, nowych budynku folia o mocy 80W/m² będzie odpowiednia, średnie ocieplenie – folia o mocy 140W/m² natomiast budynki słabo ocieplone – folia o mocy 220W/m².

Podłoże powinno być suche oraz równe. Na warstwę betonu należy zastosować izolację, na której zostanie zainstalowana folia grzewcza.

Rodzaj systemu grzewczego zależy od materiału, który zostanie użyty do wykończenia podłóg. W przypadku systemu bezpośredniego podłogę możesz wykończyć przy użyciu paneli podłogowych przystosowanych do ogrzewania podłogowego. Jeżeli chcesz zastosować podłogi klejone, musisz wybrać system akumulacyjny, a po wyschnięciu wylewki wykonać wykończenie podłóg.

Montaż przez Autoryzowanego Instalatora to gwarancja poprawnie wykonanego systemu oraz dłuższa gwarancja producenta – 15 lat dla klasycznych folii grzewczych, a w przypadku linii TERMOFOL DIAMOND – 30 lat. Autoryzowany instalator przechodzi cykliczne szkolenia i potrafi odpowiednio dobrać i zainstalować nasze produkty.

Zamówienia realizowane są w 48h od złożenia. Zostaniesz poinformowany o statusie Twojego zamówienia drogą mailową oraz sms przez nasz dział logistyki.

Folia grzewcza na podczerwień, bądź inaczej folia grzejna to wysokiej klasy produkt, który sprawdzi się niemal w każdym przypadku. Idealnie nadaje się jako ogrzewanie powierzchniowe ze szczególnym uwzględnieniem ogrzewania podłogowego, sufitowego oraz ściennego. Można śmiało stwierdzić, że jakość wykonania w połączeniu z szeroką funkcjonalnością sprawia, iż jest ona niezastąpiona w swojej dziedzinie.

Folia grzejna działa w oparciu o opór elektryczny węgla. Folia grzewcza na podczerwień składa się ze staranie wyselekcjonowanego węgla oraz pasty aluminiowej nanoszonych za pomocą nowoczesnej technologii (techniki drukarskiej) na folię PET. Materiał ten charakteryzuje się doskonałymi właściwościami izolacyjnymi oraz ognioodpornymi. Folia PET została zabezpieczona ze specjalną folią LAMINEX. Elektroda z taśmy miedzianej pełni rolę przewodnika prądu elektrycznego natomiast srebrna taśma jest zabezpieczeniem przed iskrzeniem.

Ciepło generowane jest za pomocą oporu elektrycznego na specjalnych, grafitowych pasach grzewczych. Moc grzewcza zależna jest od odległości pomiędzy wspomnianymi już pasami, szerokości, a także ilości użytego grafitu. Folie grzewcze o stosunkowo niskiej mocy doskonale sprawdzą się w przypadku ogrzewania alternatywnego (komfort ciepłej podłogi), zaś o wyższej jako podstawowy system grzewczy.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo wiele różnorodnych modeli folii grzejnych, różniących się od siebie przede wszystkim mocą – od 80 W/m² nawet do 400 W/m².

Słabsze rozwiązania, chociaż doskonale pokrywają zapotrzebowanie na moc cieplną, cechują się stosunkowo znacznym opóźnieniem czasowym (dłuższy czas oczekiwania na uzyskanie zadanych parametrów).

Osobiście polecamy Państwu mocniejsze folie grzewcze (od 140 W/m²) w przypadku, których opóźnienie czasowe jest niewielkie, co przekłada się na maksymalny komfort termiczny w pomieszczeniu.

UWAGA: Niezależnie od mocy cieplnej, zapotrzebowanie na energię jest takie samo. Różnica polega wyłącznie na czasie nagrzewania a zużycie energii elektrycznej jest takie same! Ogrzewanie podłogowe za pomocą folii o wyższej mocy szybciej uzyskuje zadaną temperaturę a o niższej mocy potrzebuje więcej czasu, aby doprowadzić warstwę wierzchnią do odpowiedniej temperatury.

Prędkość wzrostu temperatury zależy także od wielkości pokrycia powierzchni grzewczej – im większy procent pokrycia podłogi, tym czas oczekiwania na osiągniecie zadanej temperatury będzie krótszy. Komfort użytkowania folii grzejnej w systemie ogrzewania płaszczyznowego zależny jest w dużej mierze od elektronicznego regulatora temperatury. W naszej ofercie znajdziecie Państwo zarówno modele standardowe – z funkcją nastawy temperatury oraz prostym systemem bezpieczeństwa, jak i zaawansowane technologicznie modele – z wyświetlaczem dotykowym, szerokim trybem personalizacji praz współpracujące z układami zdalnego sterowania. W przypadku produktów rozbudowanych użytkownik zyskuje możliwość wyboru najefektywniejszego systemu sterowania, idealnie dopasowanego do jego potrzeb.

UWAGA: Przed zakupem foli grzewczej zapytaj o Europejskie badania oraz sprawdź zabezpieczenia folii grzewczej!

Słabsze rozwiązania, chociaż doskonale pokrywają zapotrzebowanie na moc cieplną, cechują się stosunkowo znacznym opóźnieniem czasowym (dłuższy czas oczekiwania na uzyskanie zadanych parametrów).

Dobór i instalacja folii w systemach ogrzewania płaszczyznowego należy do nieskomplikowanych i prawie bezinwazyjnych. Istnieje jednak kilka kluczowych kwestii, na które należy zwrócić uwagę, zarówno podczas projektowania jak i wykonywania instalacji. Podstawowym błędem, jaki można spotkać podczas tworzenia projektu systemu folii grzejnych, jest zastosowanie modelu o zbyt niskiej mocy jednostkowej. Wynikać to może z nie – właściwie oszacowanego zapotrzebowania na moc grzewczą. Oprócz oczywistego niedogrzania pomieszczeń, czas, po jakim wartość temperatury osiągnie poziom zadany (lub zbliżony), będzie dłuższy niż w prawidłowo zwymiarowanej instalacji.

Zastosowanie termoregulatora posiadającego styk o zbyt małej mocy (pod względem obsługiwanej mocy) może spowodować uszkodzeniem elementów wykonawczych co skutkuje awarią systemu grzewczego – brakiem ogrzewania. Zainstalowana folia grzewcza nie powinna przekraczać 80% dopuszczalnej mocy termoregulatora.

Ogrzewanie ścienne gwarantuje równomierny rozkład temperatury na całej wysokości pomieszczenia. Charakteryzuje się ono brakiem cyrkulacji powietrza ze względu na oddawanie ciepła do pomieszczenia poprzez promieniowanie. Elementem wykończenia ścian są płyty kartonowo – gipsowe bez jak i z wykończeniem, płyty laminowane, panele ścienne.

Ogrzewanie sufitowe montujemy tam, gdzie nie jest możliwe ogrzewanie podłogowe lub ścienne ze względu na brak wolnej powierzchni np. duża ilość zabudowanej podłogi, gruby dywan lub zabudowana ściana.

W naszej ofercie posiadamy Folię Grzewczą o mocy 400W/m2 którą można wykorzystać do stworzenia własnego grzejnika. Montując folie grzewczą pod płytę kartonowo gipsową lub kamień naturalny otrzymamy grzejnik o niskim zużyciu energii elektrycznej, dużej sprawności a dzięki zastosowaniu termoregulatora będziemy mieli pełną kontrole temperatury pracy oraz nasz grzejnik będzie zużywał około 30% mniej energii elektrycznej w stosunku do mocy.

Zastosowanie folii grzejnej pod lustro gwarantuje brak możliwości zaparowania lustra a dodatkowo nasze lustro zamieni się w grzejnik.

Folia zasilana prądem stałym idealnie sprawdza się w ogrzewaniu przyczep kempingowych, domków letniskowych, w których nie mamy dostęp do sieci elektrycznej. System ten możemy podłączyć do akumulatora lub bezpośrednio do paneli fotowoltaicznych.

Okna balkonowe oraz wystawowe to powierzchnie, które generują największe straty ciepła. Montując pas Folii Grzewczej w tym obszarze pod podłogą, budujemy kurtynę zaporową, która ograniczy napływ zimnego powietrza. Funkcja ta spełnia role grzejnika podłogowego.

Zobacz pozostałe elementy systemu grzewczego TERMOFOL: