KABLE GRZEWCZE
TERMOFOL KZT

Kable grzewcze KZT zabezpieczające rury i zawory przed oblodzeniem

Termofol TF-KZT to kabel grzewczy zabezpieczający rury i zawory przed oblodzeniem nawet w najbardziej surową zimę. Z systemem ochrony Termofol TF-KZT nie trzeba martwić się o rury wodociągowe czy zawory w nieogrzewanych pomieszczeniach i na zewnątrz budynku. Montażsystemu jest szybki i prosty – sam kabel montowany jest na rurze. Działanie systemu nie wyma- ga kontroli, ponieważ kabel grzewczy wyposażony jest w termostat. Przeznaczony do montażuna rurociągach oraz zbiornikach chronionych izolacją termiczną o grubości 10mm. Nie wymaga instalacji oddzielnego sterowania, jak w przypadku tradycyjnych kabli grzejnych. Kabel grzejny Termofol TF-KZT jest wysoko skuteczny, a zarazem łatwy w montażu i bezobsługowy. Bardzo dobrze sprawdza się w obiektach mieszkalnych, a także obiektach mieszkalnych o przeznaczeniu rekreacyjnym.
schemat-TF-KZT-10

1. Powłoka z ciepłoodpornego PVC
2. Ekran – oplot z ocynowanych drutów miedzianych
3. Folia aluminiowa
4. Izolacja XLPE
5. Wielodrutowa żyła grzejna

Specyfikacja

Model
Długość
[m]
Moc kabla
[W]
Napięcie pracy [V]
TF-KZT-30-2
2
30
AC230V
TF-KZT-60-4
4
60
AC230V
TF-KZT-75-5
5
75
AC230V
TF-KZT-90-6
6
90
AC230V
TF-KZT-120-8
8
120
AC230V
TF-KZT-150-10
10
150
AC230V
TF-KZT-180-12
12
180
AC230V
TF-KZT-210-14
14
210
AC230V
TF-KZT-225-15
15
225
AC230V
TF-KZT-270-18
18
270
AC230V
TF-KZT-300-20
20
300
AC230V
TF-KZT-360-24
24
360
AC230V
TF-KZT-375-25
25
375
AC230V

Przykład montażu kabla grzew- czego na rurociągach chronio- nych izolacją.

Oprócz głównego celu, jakim jest wyeliminowanie uszkodzeń spowodowanych przez mróz, istnieje wiele dodatkowych korzyści, które zapewniają systemy Termofol m.in.: rury wolne od lodu, brak kosztów napraw po mroźnej zimie.

Kup kable grzewcze KZT w oficjalnym sklepie TERMOFOL:

FAQ

W naszej ofercie znajdziesz kable grzewcze KZ o różnych długościach i mocy, co pozwoli Ci na wybór produktu najlepiej odpowiadającego określonym potrzebom. Proponujemy wiele modeli kabli, o długości od 2 do 25 m. W zależności od długości kabel grzejny przeciwzamrożeniowy charakteryzuje się też odmienną mocą, wynoszącą od 30 do aż 375 W/m2. Napięcie pracy we wszystkich kablach wynosi 230 V.

Kabel grzewczy samoregulujący jest wytwarzany z wysokogatunkowych materiałów, zapewniających wytrzymałość i solidność wyrobu. Z zewnątrz kabla znajduje się powłoka z ciepłoodpornego PVC, a pod nią ekran, czyli oplot z ocynkowanych drutów miedzianych. Kolejna warstwa to folia aluminiowa. W środku znajduje się wielodrutowa żyła grzejna opleciona izolacją XLPE. Izolacja jest odporna na temperaturę sięgającą około 85 stopni Celsjusza. Warto też podkreślić ekologiczny aspekt tego rozwiązania. Wykorzystanie energii elektrycznej do usuwania śniegu i lodu nie powoduje zagrożenia dla środowiska naturalnego. Kabel chroniący rury przed zamarzaniem to zatem propozycja, którą można wykorzystać właściwie w każdych warunkach.

Nowoczesny kabel chroniący zawory przed oblodzeniem gwarantuje dostosowanie wydajności systemu do bieżących warunków atmosferycznych. Zapewnia bezpieczeństwo użytkowania, ruchu pieszych i pojazdów, a także niskie koszty eksploatacji oraz oszczędność czasu i energii zużytej do odśnieżania.

Kabel chroniący rury przed zamarzaniem można instalować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Odpowiednia konstrukcja okablowania sprawia, że znakomicie zabezpiecza ono rury wodociągowe czy zawory montowane w nieogrzewanych pomieszczeniach albo na świeżym powietrzu. Kabel grzejny samoregulujący dobrze sprawdza się w obiektach mieszkalnych jednorodzinnych i wielorodzinnych, a także obiektach mieszkalnych o przeznaczeniu rekreacyjnym, np. w domkach letniskowych.

Kabel grzewczy z termostatem skutecznie chroni rury i zawory przed niską temperaturą, mrozem i oblodzeniem nawet w najbardziej surową zimę. Z łatwością radzi sobie z zimnem w najmroźniejsze dni. Kabel grzewczy do rur cechuje się ponadto prostym i szybkim montażem. Należy go zainstalować bezpośrednio na rurze. W przeciwieństwie do tradycyjnych kabli grzejnych przewód grzejny z termostatem nie wymaga instalacji oddzielnego sterowania.

Kabel przeciwzamrożeniowy może być układany na rurociągach wykonanych z różnych materiałów. Sprawdza się na rurach stalowych, jak i tych wytworzonych z tworzywa sztucznego. Nadaje się do instalacji w pomieszczeniach i na zewnątrz budynku, zarówno na rurociągach podziemnych, jak i naziemnych. Przewód grzewczy do rur zabezpiecza rurociąg z ciepłą bądź zimną wodą, w tym również w wodą pitną.

Kabel chroniący zawory przed oblodzeniem jest też często instalowany na rurach montowanych pod schodami zewnętrznymi, wjazdami do garażu, chodnikami czy jezdniami. Ochrona przeciwoblodzeniowa sprawia, że pojazdy i ludzie mogą się bezpiecznie poruszać nawet w trudnych warunkach pogodowych. Przewód grzewczy do rur znajduje też zastosowanie na parkingach, mostach, rampach, wiaduktach czy kładkach.

Kabel przeciwzamrożeniowy to rozwiązanie, które może przynieść wiele korzyści firmom i osobom prywatnym. Przede wszystkim wysokiej jakości kabel KZ skutecznie chroni rury i zawory przed zamarzaniem i oblodzeniem, a tym samym przed uszkodzeniami wywołanymi mrozem i niskimi temperaturami. To przekłada się nie tylko na komfort cieplny właściciela, ale też finansowy. Kabel grzewczy do rur eliminuje bowiem konieczność przeprowadzania skomplikowanych i często kosztownych napraw po mroźnej zimie.

Odpowiednio zabezpieczona rura czy zawór działają sprawnie i bezproblemowo. Dzięki temu nie musisz obawiać się pęknięcia rury czy innej awarii w sezonie. To wiązałoby się z kolei z wyłączeniem instalacji na pewien czas, co jest szczególnie dotkliwe w okresie zimowym. Przewód grzejny z termostatem nie wymaga kontroli. Jest bezobsługowy, co wpływa na wygodę użytkowania systemu.

Kabel grzewczy samoregulujący to rodzaj kabla, który zmienia swą moc grzewczą w zależności od warunków, w których został zamontowany. Cechuje się też łatwością stosowania. Ich zaletą jest to, że nigdy się nie przegrzewają. Kable samoregulujące co do zasady nie wymagają termostatu, jednakże element ten jest bardzo zalecany. Ze względu na to, że okablowanie załączone na stałe pobiera energię przez cały okres eksploatacji, termostat jest bardzo przydatnym, a często niezbędnym dodatkiem.

Zobacz pozostałe elementy systemu grzewczego TERMOFOL: