ogrzewanie-ścienne

Ogrzewanie ścienne elektryczne

Ogrzewanie ścienne zaliczamy do rodziny ogrzewania powierzchniowego niskotemperaturowego może ono zostać zainstalowane jako jedyne, samodzielne źródło ciepła ewentualnie służyć jako ogrzewanie uzupełniające w przypadku braku niewystarczającej powierzchni ogrzewania podłogowego w pomieszczeniu. 

Ogrzewanie ścienne gwarantuje równomierny rozkład temperatury na całej wysokości pomieszczenia . W tym typie ogrzewania oddawanie ciepła odbywa się przede wszystkim przez promieniowanie gwarantując równomierny rozkład temperatury na całej wysokości pomieszczenia. Temperatura ściany w ogrzewaniu ściennym może wynosić nawet do 40°C.  Wysoki komfort termiczny, niskie koszty eksploatacji oraz wiele innych zalet to główne powody przez które ogrzewanie ścienne jest coraz częściej stosowane jako podstawowy system grzewczy.

Instalacja folii grzewczej w tym typie ogrzewania charakteryzuje się najniższym kosztem inwestycji ze wszystkich dostępnych na rynku typów ogrzewania. Folia grzewcza zapewnia najwyższy komfort przy najniższych nakładach inwestycyjnych.

Korzyści ogrzewania folią grzewczą

  • Oddawanie ciepła poprzez promieniowanie
  • Optymalny rozkład temperatury w pomieszczeniu
  • Szybki czas nagrzewania
  • Brak cyrkularki powietrza – eliminacja kurzu oraz alergenów
  • Oszczędności rzędu 20-30% względem ogrzewania konwekcyjnego
  • Brak strat przesyłowych
  • Precyzyjne sterowanie
  • Brak grzejników – możliwość dowolnej aranżacji wnętrz

Kiedy warto zamontować ogrzewanie ścienne elektryczne?

Tego typu rozwiązanie sprawdzi się w każdym wnętrzu, bez względu na jego stylistykę czy sposób rozmieszczenia mebli i innych sprzętów domowych. Komfort użytkowania oraz wysoka estetyka, jaką gwarantują ścienne panele grzewcze, bez wątpienia wpływa na wybór tej formy ogrzewania. Właśnie dlatego jest polecane osobom, które nie chcą rezygnować z wymarzonej aranżacji wnętrz i poszukują sposobu na maksymalne wykorzystanie przestrzeni całkowicie zgodne z własnymi upodobaniami. Co niezwykle ważne – instalacja okazuje się również dobrym sposobem na wprowadzenie oszczędności w domowym budżecie. Nowoczesne panele grzewcze pozwalają uniknąć strat ciepła w trakcie jego transmisji.

Ogrzewanie ścienne sprawdzi się także w sytuacji, gdy chcemy utrzymać równą emisję ciepłego powietrza, bez stosowania nawiewów wywołujących wzbijanie kurzu.  To dobra opcja w szczególności dla alergików, osób starszych czy wrażliwych na kurz. Dzięki tego typu ogrzewaniu pył nie unosi się tak łatwo jak w przypadku tradycyjnych grzejników, które często są siedliskiem drobnoustrojów. Za sprawą ścian grzewczych pomieszczenie równomiernie i stopniowo się nagrzewa. Nie bez znaczenia pozostaje też kwestia osuszania ścian, a więc zmniejszenia ryzyka wystąpienia niebezpiecznej pleśni. Specjaliści wskazują też na pewną ciekawą zależność. Dowodzą, że gdy we wnętrzu utrzymuje się wysoka temperatura, a ściany są wyziębione – osoby przebywające wewnątrz mogą marznąć. Właśnie dlatego w celu zapewnienia wysokiego komfortu oraz niezwykle przytulnego charakteru wnętrza doskonale sprawdzą się ściany grzewcze. 

Panele znajdujące się wewnątrz ściany okazują się też niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia. Wyeliminowany zostaje problem czyszczenia grzejników, co znacznie ułatwia użytkowanie i pozwala na oszczędność czasu. Konserwacja urządzeń odbywa się niezwykle rzadko lub wcale, w związku z czym zostaje wyeliminowany problem nieszczelnych, przeciekających instalacji i tym samym przerw w ogrzewaniu.

Comments are closed.