FOTOWOLTAIKA
DLA DOMU

Energia prosto ze słońca

Dowiedz się, jak działa instalacja fotowoltaiczna i poznaj wszystkie korzyści związane z pozyskiwaniem energii słonecznej.

Instalacja dopasowana do Twoich potrzeb

Zajmiemy się całym procesem związanym z inwestycją w fotowoltaikę.

Energia prosto ze słońca

Fotowoltaika stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną, zarówno wśród gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorstw. Ciągle rosnące rachunki za prąd, zanieczyszczenie środowiska oraz unijne wymogi dopłat do emisji dwutlenku węgla w związku z eksploatacją węgla kamiennego, to czynniki, które uzasadniają potrzebę poszukiwania alternatywnych źródeł energii. Fotowoltaika jako sposób pozyskiwania energii elektrycznej z energii słonecznej jest rozwiązaniem coraz popularniejszym i dopasowanym do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

SPOSÓB DZIAŁANIA

Wykorzystanie energii elektrycznej pochodzącej ze Słońca jest możliwe po wykonaniu odpowiedniej instalacji, którą należy zamontować na gruncie bądź też na dachu budynku. Niezbędne jest ponadto zastosowanie zabezpieczeń, które gwarantują bezpieczną oraz długą pracę zestawu fotowoltaicznego.

fotowoltaika-z-termofol-min

KOMPLEKSOWA REALIZACJA

TERMOFOL Solar to przykład inteligentnego rozwiązania technologicznego pozwalającego na dostarczenie klientowi gotowego zestawu fotowoltaicznego. Składają się na niego falowniki, panele słoneczne, mocowania, osprzęt, jak również usługi związane z zaprojektowaniem i zamontowaniem instalacji. Klient uzyskuje również 24-godzinny dostęp on-line pozwalający monitorować zarówno produkcję, jak i zużycie energii elektrycznej pozyskiwanej przez instalację.

Efektem proponowanego rozwiązania są korzyści finansowe z tytułu zmniejszenia rachunków za prąd i świadomość dbałości o stan środowiska naturalnego. System pozwala zoptymalizować także koszty ogrzewania, co jest warunkiem redukcji kosztów ogólnej eksploatacji domu, Możliwe jest „Ogrzewanie domu za 0zł”

Dlaczego Termofol Solar?

Komponenty najwyższej jakości

Elementy systemu fotowoltaicznego nasza firma sprowadza od uznanych producentów, a projekt instalacji uwzględnia aspekty techniczne budynku. Wykonując właściwe pomiary nasi specjaliści są w stanie ocenić, czy efektywniejszym rozwiązaniem będzie wybór instalacji naziemnej, umiejscowionej w gruncie, czy też instalacji na dachu budynku. Panele słoneczne montujemy zawsze z wykorzystaniem odpowiedniej jakości mocowań, gwarantując przy tym brak naruszenia konstrukcji dachu. Zagrożenie pożarowe jest zminimalizowane przez 3-warstwową izolację oraz ekranowanie z izolacji trudnopalnej.

Rata zamiast rachunku

Elementy systemu fotowoltaicznego nasza firma sprowadza od uznanych producentów, a projekt instalacji uwzględnia aspekty techniczne budynku. Wykonując właściwe pomiary nasi specjaliści są w stanie ocenić, czy efektywniejszym rozwiązaniem będzie wybór instalacji naziemnej, umiejscowionej w gruncie, czy też instalacji na dachu budynku. Panele słoneczne montujemy zawsze z wykorzystaniem odpowiedniej jakości mocowań, gwarantując przy tym brak naruszenia konstrukcji dachu. Zagrożenie pożarowe jest zminimalizowane przez 3-warstwową izolację oraz ekranowanie z izolacji trudnopalnej.

25-letnia gwarancja

Rozwiązanie TERMOFOR Solar uwzględnia 25-letni okres gwarancji z tytułu wydajności paneli fotowoltaicznych. Wyliczenia przewidują, że inwestycja zwraca się średnio po 6 latach przy zakupie za gotówkę i po 8 latach przy finansowaniu kredytem. Wydajność paneli słonecznych oscyluje natomiast nawet w granicach 35 lat, co sprawia, że klient co najmniej przez 27 lat może czerpać zyski z wdrożonego rozwiązania.

Instalacja dopasowana do Twoich potrzeb

Czerpanie korzyści z fotowoltaiki wymaga zbudowania elektrowni solarnej. Dzięki kontaktowi z naszym doradcą zyskasz możliwość obliczenia własnych potrzeb energetycznych w perspektywie długoterminowej. Sprawdzimy także warunki pod budowę elektrowni fotowoltaicznej w Twoim domu. Pomożemy ustalić również skalę przewidywanych oszczędności na rachunkach za prąd.

Etap 1

Konsultacje z doradcą

Wstępna konsultacja z naszym doradcą jest zawsze bezpłatna. Na tym etapie ustalamy korzyści finansowe oraz warunki do budowy elektrowni solarnej. Zyskujesz możliwość porównania różnych opcji według jasnych kryteriów.

Etap 2

Projekt instalacji solarnej

Projekt będzie wykonany na podstawie wcześniejszych precyzyjnych pomiarów oraz warunków technicznych w miejscu, gdzie ma stanąć instalacja. Pełne wykorzystanie potencjału energetycznego jest zależne od indywidualnych warunków technicznych u każdego klienta.

Etap 3

Etap podpisania umowy

Wszystkie zasady współpracy z naszą firmą są przedmiotem umowy podpisywanej z klientem. Nie stosujemy żadnych ukrytych wydatków, ani niejasnych zapisów. Klient decyduje, jak chce sfinansować zakup instalacji.

Etap 4

Montaż paneli słonecznych

Zamontujemy panele słoneczne w tym dniu, w którym zechcesz. Sam ustalasz z nami wygodne terminy. Załatwimy ponadto wszystkie niezbędne dokumenty i zgody. Za montaż paneli odpowiedzialni będą specjaliści dysponujący usprawnieniami Urzędu Dozoru Technicznego (UDT). Gwarantuje to wykonanie instalacji w sposób sprawny i bez narażenia na szwank konstrukcji budynku lub gruntu.

Etap 5

Radość z wykorzystania energii słonecznej

Ciesz się z wykorzystania energii słonecznej i korzystaj z niej wedle swoich potrzeb w warunkach uzyskanej niezależności energetycznej.

Podaj swoją miesięczną wysokość rachunków za prąd:


Wielkość instalacji [kWp]

Szacunkowy uzysk roczny [kWh]

Oszczędność przez 1 rok [PLN]

Oszczędność przez 25 lat

Przybliżona ilość paneli fotowoltaicznych

Wymagana powierzchnia dachu [m2]

Koszt instalacji brutto [PLN]
Czas zwrotu instalacji [Lat]
Koszt instalacji z dotacją "Mój Prąd" [PLN]
Czas zwrotu instalacji [Lat]
Koszt instalacji z dotacją "Mój Prąd" oraz Ulgą Termomodernizacyjną [PLN]
Czas zwrotu instalacji [Lat]

FAQ

Instalację fotowoltaiczną możemy zainstalować na dachu budynku lub na gruncie.  System montowany na dachu jest dostosowany do pokrycia dachu, konstrukcje wykonane są z aluminium oraz stali nierdzewnej.

W przypadku instalacji dachowych należy przyjąć średnio 6m2 na 1kWp instalacji fotowoltaicznej.

Głównym komponentem są panele fotowoltaiczne, inwerter i konstrukcja montażowa. Dodatkowe elementy to okablowanie, zabezpieczenia przeciwprzepięciowe zarówno po stronie prądu stałego (DC), jak i prądu przemiennego (AC), uziemienie oraz często urządzenia pomiarowe.

Średni okres zwrotu w instalację PV wynosi 7-8lat. 

Roczne zużycie energii 4 osobej rodziny oscyluje w graniach 2-4 kWh. Dobór wielkości instalacji fotowoltaicznej musi być poprzedzony analizą zużycia aby instalacja nie okazała się zbyt mała lub przewymiarowana.

Instalacje fotowoltaiczne działają od świtu aż po zmierzch.  Wytwarzanie energii odbywa się bez względu na porę roku,  również w okresach jesienno-zimowych oraz w dni pochmurne.

Dobór wielkości  instalacji jest związany z zapotrzebowaniem energetycznym budynku. Na podstawie audytu zaprojektujemy Państwu instalację która będzie idealnie dopasowana.

Instalacja ON-GRID to system podłączony do sieci energetycznej, do której oddawane są nadwyżki wytwarzanej energii elektrycznej.

Inwerter lub inaczej falownik to urządzenie którego zadaniem jest zamiana prądu stałego (DC) który jest wytwarzany przez panele fotowoltaiczne na prąd zmienny (AC). Inwerter dobierany jest do mocy nominalnej paneli fotowoltaicznej a są one dostosowane do pracy z siecią 1 lub 3 fazową.

Standardowy panel fotowoltaiczny o powierzchni 1,7m2  waży około 20kg, natomiast na wagę całkowitą instalacji składa się również ciężar konstrukcji a w przypadku systemu balastowego również obciążenie z bloczków betonowych.

Jest to instalacja wolnostojąca, obciążaną bloczkami betonowymi. Ten typ konstrukcji nie narusza pokrycia dachu, jest to rozwiązanie stosowane w przypadku domów z płaskim dachem.

Jest to rodzaj rozliczania się z zakładem energetycznym opierający się na zasadzie bilansowania. Zakład energetyczny pobiera 20 % ( dla instalacji o mocy do 10kWp) lub 30% (dla instalacji o mocy 10-50kWp) za ” magazynowanie” energii w sieci energetycznej.

Prosumenta określa się jako odbiorcę końcowego dokonującego zakupu energii elektrycznej na podstawie umowy kompleksowej, wytwarzającego energię elektryczną wyłącznie z odnawialnych źródeł energii w mikroinstalacji w celu jej zużycia na potrzeby własne.

Na podstawie doświadczenia wiemy, że odśnieżanie instalacji fotowoltaicznej nie jest wymagane, gdyż wzrost  rocznej produkcji w instalacjach odśnieżanych to  1 do 4%.

Dobrej klasy panele fotowoltaicznej są przewidziane do minimum 30letniej pracy.

Czas montażu zależy od wielkości instalacji oraz stopnia skomplikowana montażu. Średni czas montażu dla instalacji o mocy 10kWp to 2-3dni.

W przypadku budynków, których dach jest w złym stanie technicznym lub gdy występuje duże zacienienie dachu.

Wp / kWp to jednostka mocy określająca moc panelu fotowoltaicznego lub systemu fotowoltaicznego  – 1000Wp = 1 kWp.

Instalacje fotowoltaiczne nie wymagają konserwacji czy serwisowania.  Serwis niezbędny jest tylko w przypadku wadliwego działania instalacji a awarie zdarzają się bardzo rzadko. 

Prawidłowo zainstalowany system fotowoltaiczny przez instalatorów posiadających odpowiednie uprawnienia musi zostać przyjęty przez Operatora Sieci Dystrybucyjnej, którego obowiązkiem jest wymiana licznika na dwukierunkowy.

Tak, TERMOFOL załatwia wszelkie formalności związane z podłączeniem do sieci oraz wymianą licznika na dwukierunkowy. Nie musisz martwić się o formalności.