Montaż paneli
słonecznych

Tylko profesjonalny montaż

Wykwalifikowana ekipa montażowa TERMOFOL bez problemu poradzi sobie z montażwem Twojej instalacji fotowoltaicznej.

Profesjonalny montaż paneli fotowoltaicznych

Fotowoltaika to idealne rozwiązanie na współczesne czasy – pozwala oszczędzać, a do tego jest zgodna z trendami ekologicznymi. Nic dziwnego, że coraz większa liczba właścicieli domów i firm decyduje się na montaż paneli fotowoltaicznych na swoim terenie. Nasza firma świadczy usługi kompleksowe, zaczynając od ustaleń wstępnych, poprzez stworzenie projektu, dobór odpowiednich paneli, a na oddaniu gotowego systemu kończąc. Instalacja fotowoltaiki w naszym wydaniu to realizacje zgodne ze światowymi standardami.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że Twój czas jest cenny, dlatego zlecenia staramy się wykonywać jak najszybciej. Znamy wszystkie sposoby instalacji fotowoltaiki, więc poradzimy sobie z każdym, nawet najbardziej złożonym projektem. Wiele razy przeprowadzaliśmy montaż paneli fotowoltaicznych na dachu z dachówką, na gruncie czy na ścianie. W pracy korzystamy z najnowszych technologii, wspierając się wysokiej jakości narzędziami oraz wieloletnim doświadczeniem.

fotowoltaika-z-termofol

Montaż paneli solarnych na dachu

Montaż paneli fotowoltaicznych na dachu z dachówką czy blachą to wciąż najpopularniejszy rodzaj usługi, którą świadczymy. Ten rodzaj pokrycia dachu cieszy się największym uznaniem wśród właścicieli domów – nie tylko ze względu na cenę, ale również estetykę. Instalacja paneli na dachu z dachówką wymaga od ekipy dużego doświadczenia oraz wiedzy. Wszelkie prace należy przeprowadzać bardzo ostrożnie, zachowując rygorystyczne normy bezpieczeństwa. Źle wykonana instalacja fotowoltaiki na dachówkach może nie tylko zagrozić konstrukcji dachu, ale spowodować zagrożenie dla domowników.
Kolejną usługą świadczoną przez naszą firmę jest montaż paneli na dachu na papie. Aby poprawnie przeprowadzić taką instalację, niezbędny jest dobór odpowiednich komponentów, które będą pasowały do rodzaju materiału znajdującego się na dachu. Jeżeli montaż paneli na dachu na papie przeprowadzony zostaje na powierzchni płaskiej, trzeba jeszcze zastosować kompatybilne wsporniki, które pomogą ustawić panele pod właściwym kątem.

Montaż paneli fotowoltaicznych na ścianie

Kolejnym rozwiązaniem, które znajduje coraz większą liczbę zwolenników jest profesjonalny montaż paneli fotowoltaicznych na ścianie budynku, a dokładnie na elewacji. Z takiej metody korzystają również klienci, którzy nie mają możliwości zainstalowania wystarczającej liczby paneli na dachu. Montaż paneli fotowoltaicznych na ścianie wymaga posiadania odpowiedniej powierzchni oraz jej przygotowania. Instalacja systemów solarnych na elewacjach budynków jest również obwarowana wieloma obostrzeniami prawnymi. Znamy wszystkie dostępne sposoby instalacji fotowoltaiki na elewacjach, więc stawiając na nas, wiesz, że efekt końcowy spełni Twoje oczekiwania.
Jeżeli bierzesz pod uwagę montaż paneli fotowoltaicznych na ścianie, najlepszym rozwiązaniem będzie ta od strony południowej. Systemy solarne są na tyle uniwersalne, że z łatwością można je zainstalować na elewacjach biurowców oraz zakładów produkcyjnych.

Montaż fotowoltaiki na gruncie

Jednym z najpopularniejszych miejsc, w których instaluje się panele solarne jest dach budynku. Jednak niektóre osoby decydują się na montaż paneli słonecznych na gruncie. Takie rozwiązanie posiada wiele zalet, o których warto wspomnieć. Przede wszystkim pozwala na sporą optymalizację ustawień paneli, co bezpośrednio wpływa na ich funkcjonowanie. Aby jednak móc przeprowadzić skuteczny montaż paneli słonecznych na gruncie, należy posiadać działkę spełniającą określone warunki.
Przede wszystkim taki teren nie powinien być zacieniony. Kiedy wykonuje się montaż paneli fotowoltaicznych na dachu z dachówką, są one usytuowane wyżej. Instalacja na gruncie musi więc mieć dostęp do wystarczającej ilości światła w ciągu dnia. Montaż paneli słonecznych na gruncie pozwala na bezproblemowy dostęp do nich, jeżeli zachodzi taka potrzeba. Należy też pamiętać, że w przypadku wyboru tej metody instalacji, trzeba jeszcze postawić odpowiednią konstrukcję podtrzymującą cały system. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami.

Szybka instalacja fotwoltaiki

Działamy w branży systemów solarnych od długiego czasu, więc pracujemy sprawnie, wszystkie zadania realizując w maksymalnie krótkim terminie. Z naszą firmą instalacja fotowoltaiki przebiega w zgodzie ze wszystkimi normami prawa oraz przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa. Zapewniamy kompleksowy montaż paneli fotowoltaicznych na dowolnym obiekcie, który spełni wszystkie wymagania dla tej technologii.

Sposoby instalacji fotowoltaiki zmieniają się w zależności od powierzchni, na której panele się znajdą. Za każdym razem dobieramy metodę przynoszącą najwięcej korzyści dla naszych klientów, zarówno pod względem generowania energii, jak i kosztów całkowitych systemu. Czy będzie to montaż paneli na dachu na papie, na blachodachówce czy na gruncie – zawsze wykonujemy naszą pracę solidnie i rzetelnie.

Zapewniamy nowoczesny, tani oraz ekspresowy montaż paneli fotowoltaicznych dla domów w całej Polsce. Zapraszamy do składania zapytań ofertowych.