ceramiczne3

Sposoby na zaparowane lustro. Jak zapobiec parowaniu lustra?

Zaparowane lustro po gorącej kąpieli lub prysznicu to powszechny problem, z którym z pewnością nieraz miałeś do czynienia. Para wodna osadzająca się na tafli lustra skutecznie utrudnia przeglądanie się w nim. Na szczęście są skuteczne sposoby na zaparowane lustro. Dowiedz się, dlaczego lustro paruje i co zrobić, aby zapobiec temu procesowi.

Dlaczego lustro paruje?

Gdy bierzesz gorący lub przynajmniej ciepły prysznic bądź kąpiel, użyta do mycia woda paruje. Osadzanie się pary wodnej wynika z różnicy temperatur. Tworząca się ciepła para wodna szybko osadza się na zimnych powierzchniach: kafelkach, meblach łazienkowych i w końcu na tafli lustra. Wiesz już, dlaczego lustro paruje. Teraz dowiedz się, jak temu zapobiegać.

Jak zapobiec parowaniu lustra? Zadbaj o odpowiednią wentylację łazienki

Zaparowane lustro to denerwujący problem, zwłaszcza w sytuacji, gdy po kąpieli spieszysz się do pracy lub na ważną imprezę. Oczywiście możesz przetrzeć powierzchnię lustra dłonią, ale wówczas obraz widoczny w tafli będzie zamazany. Dlatego, zamiast wycierać lustro już po zaparowaniu, lepiej zapobiegać osadzaniu się pary wodnej.

Istnieje kilka sposobów na zapobiegnięcie parowaniu lustra w łazience. Przede wszystkim zadbaj o odpowiednią wentylację oraz regularne wietrzenie pomieszczenia. Jeśli w łazience znajduje się okno, otwórz je lub przynajmniej uchyl po każdej kąpieli. Jeżeli natomiast w pomieszczeniu nie ma okna, co jest bardzo częste w przypadku mieszkań w bloku, po prysznicu otwórz szeroko drzwi do łazienki. Systematyczne wietrzenie i prawidłowa wentylacja ograniczają parowanie lustra.

Przeczytaj również:  Jak zamontować grzejnik? Zasady rozmieszczenia promienników

Lustro podgrzewane

Możesz też pokusić się o zakup podgrzewanego lustra łazienkowego ze specjalną matą grzewczą lub folią grzewczą zamontowaną z tyłu. Maty i folie tego rodzaju to najskuteczniejszy sposób, by pozbyć się niepożądanej pary, ale też uniknąć nieestetycznych zacieków powstających w wyniku przecierania. W efekcie powierzchnia lustra będzie ciepła, przez co nie będzie zachodziła parą. Co ważne – montaż jest niezwykle prosty a zasilanie należy podłączyć do oświetlenia łazienki.

Sprawdź tutaj: folia grzejna pod lustro.

Podobne artykuły
Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.