Ogrzewanie elektryczne mieszkania w kamienicy. Poznaj historię Pana Marcina [CASE STUDY]

Ogrzewanie elektryczne mieszkania w kamienicy. Poznaj historię Pana Marcina [CASE STUDY]

Ogrzewanie elektryczne mieszkania w zabytkowej kamienicy to temat, który budzi wiele emocji i pytań. Pan Marcin, mieszkaniec takiego obiektu w centrum Krakowa, niedawno stanął przed podobnym wyzwaniem. Jak tanio ogrzać mieszkanie prądem? Dowiedz się, co zrobić, aby nowoczesne technologie ogrzewania elektrycznego harmonijnie współgrały z urokiem i charakterem starej architektury. 

Czym ogrzać mieszkanie Pana Marcina? Zacznijmy od początku 

Mieszkając w kamienicy, zawsze zastanawiałem się, nie tylko czym ogrzać mieszkanie, ale także czym dogrzać mieszkanie w te mroźniejsze dni. Znaleźć najtańsze ogrzewanie mieszkania w kamienicy, które jednocześnie jest efektywne i nie narusza charakteru tego zabytkowego miejsca, to prawdziwe wyzwanie – wspomina Pan Marcin.

Mieszkanie naszego Klienta, o powierzchni 70 m2, wymagało więc szczególnego podejścia.

Rozważałem różne opcje, zastanawiając się, jakie ogrzewanie do mieszkania 70m2 wybrać, aby nie nadwyrężyło dodatkowo mojego budżetu domowego.

Przed podobnym dylematem staje wielu mieszkańców kamienic. Z uwagi na zabytkowy charakter tych budynków, właściciele mieszkań nie mogą sobie pozwolić na ogrzewanie centralne. Często na przeszkodzie stoi konserwator zabytków, który wymaga od nich przeprowadzenia kosztownego remontu. Konserwator podaje także szczegółowe wytyczne, które sprawiają, że wybór ogrzewania do starej kamienicy ogranicza się często tylko do prądu.

Konserwator powiedział nam, że przebicie się przez strop w celu zamontowania centralnego ogrzewania jest wykluczone. W naszej kamienicy nie ma podłączonego ani gazu, ani tym bardziej miejskiej sieci ciepłowniczej. Do tej pory ratowaliśmy się zwykłym piecem, ale w związku z nakazem likwidacji palenisk w centrum miasta, zostaliśmy zmuszeni do wymiany systemu grzewczego – przyznaje Pan Marcin.

Naszemu klientowi pozostała opcja ogrzewania prądem. I choć kiedyś wiązało się to z ogromnymi kosztami, to dzisiaj dzięki nowoczesnej technice jest zupełnie inaczej. Pan Marcin kontynuuje:

W moim przypadku wyzwaniem było znalezienie rozwiązania, które nie tylko zapewni odpowiednią temperaturę. Chciałem znaleźć najtańsze ogrzewanie elektryczne dostępne na rynku. Kamienica, w której mieszkam, ma swoje specyficzne wymagania – grube mury i wysokie sufity, co sprawia, że tradycyjne metody ogrzewania są mniej efektywne. Dlatego zacząłem szukać alternatyw, które pozwolą mi utrzymać ciepło w mieszkaniu bez konieczności instalacji kaloryferów, co doprowadziło mnie do jeszcze jednego pytania. Jak ogrzać mieszkanie bez kaloryfera?

Rozważając różne opcje, Pan Marcin natrafił na rozwiązania oferowane przez firmę Termofol.

Zależało mi na tym, aby wybrać ogrzewanie elektryczne mieszkania, które będzie zarówno efektywne, jak i przyjazne dla środowiska. Przeanalizowałem różne technologie i porównałem je pod kątem wydajności oraz kosztów eksploatacji. Ogrzewanie mieszkania w kamienicy wymagało ode mnie holistycznego podejścia, aby nie tylko osiągnąć oczekiwany komfort cieplny, ale także zadbać o estetykę i historyczny charakter obiektu.

Jakie ogrzewanie do mieszkania 70m2? Wybór odpowiedniego systemu 

Decyzja Pana Marcina o wyborze ogrzewania na podczerwień od Termofolu była więc dokładnie przemyślana.

Interesowało mnie, jak ogrzać mieszkanie bez kaloryfera i jak wykorzystać ogrzewanie w kamienicy w sposób nowoczesny oraz ekologiczny. Termofol zaproponowało mi rozwiązanie, które łączyło najtańsze ogrzewanie elektryczne z wysoką efektywnością.

Kiedy zacząłem badać, jakie ogrzewanie do mieszkania w starym budownictwie będzie najbardziej odpowiednie, natrafiłem na różnorodne opcje. Ale żadna z nich nie wydawała się tak atrakcyjna, jak oferta Termofol. Ich system ogrzewania na podczerwień był nie tylko najtańszym ogrzewaniem elektrycznym mieszkania, ale także oferował wiele dodatkowych korzyści. Dla mnie, jako mieszkańca kamienicy, kluczowe było znalezienie rozwiązania, które nie będzie wymagało inwazyjnej instalacji – wyjaśnia Pan Marcin.

Podczas procesu decyzyjnego, Pan Marcin szczegółowo rozważał różne aspekty związane z ogrzewaniem jego mieszkania. Wybór ograniczał się do podczerwieni lub klimatyzacji. Jednak ten ostatni system jest mało opłacalny w przypadku mieszkań z wysokim sufitem.

Przeczytaj również:  Jak przygotować CWU, gdy ogrzewam podczerwienią

Ogrzewanie elektryczne mieszkania w kamienicy. Poznaj historię Pana Marcina [CASE STUDY]

Szukając odpowiedzi na pytanie, czym ogrzać mieszkanie i czym dogrzać mieszkanie, szczególną uwagę zwróciłem na aspekty ekonomiczne oraz ekologiczne. Termofol zapewniał mi nie tylko najtańsze ogrzewanie mieszkania w kamienicy, ale również gwarantowało redukcję śladu węglowego, co jest dla mnie ważne jako świadomego konsumenta

W trakcie konsultacji z ekspertami Termofol Pan Marcin uzyskał odpowiedzi na wszystkie nurtujące go pytania.

Zależało mi na tym, aby dokładnie zrozumieć, jak tanio ogrzać mieszkanie prądem, jakie będą koszty instalacji oraz jak szybko zobaczę zwrot z inwestycji. Eksperci Termofol zapewnili mi pełne wsparcie i pomoc na każdym etapie procesu – od wyboru odpowiedniego systemu ogrzewania, aż po jego instalację i późniejszą obsługę

Eksperci z Termofolu zwrócili także uwagę na kwestię termomodernizacji. W przypadku zabytkowych kamienic jest to często problematyczne, ponieważ nie mają odpowiedniej izolacji. Pan Marcin miał to szczęście, że niedawno jego kamienica przeszła gruntowny remont.

Najtańsze ogrzewanie mieszkania w kamienicy? Poznaj inne zalety podczerwieni! 

Efekty wdrożenia systemu ogrzewania na podczerwień od Termofol przeszły najśmielsze oczekiwania Pana Marcina.

Po instalacji stwierdziłem, że oszczędności są znaczne. Ogrzewanie elektryczne w kamienicy stało się nie tylko bardziej efektywne, ale również znacznie tańsze w eksploatacji. Nie muszę przejmować się przeglądem kominów czy innych urządzeń – mówi z zadowoleniem Pan Marcin.

Mogę śmiało stwierdzić, że to najtańsze ogrzewanie elektryczne, jakie udało mi się znaleźć. Zmniejszenie rachunków za prąd było dla mnie wyraźnym sygnałem, że podjąłem właściwą decyzję.

Pan Marcin zauważa także dodatkowe korzyści:

Zyskałem komfort. System ogrzewania na podczerwień od Termofol zapewnia równomierną dystrybucję ciepłą, co jest znaczącą zmianą w porównaniu do tradycyjnych metod ogrzewania. Dodatkowo brak kaloryferów pozwolił mi na lepsze wykorzystanie przestrzeni w moim mieszkaniu

Skuteczne ogrzewanie w kamienicy z produktami Termofol 

Po całym procesie wdrażania nowoczesnego systemu ogrzewania, Pan Marcin podzielił się z nami swoimi przemyśleniami i rekomendacjami.

Podjęcie decyzji o współpracy z Termofol i wyborze ogrzewania elektrycznego mieszkania było dla mnie przełomowym momentem. To doświadczenie uświadomiło mi, jak ważne jest, aby szukać innowacyjnych rozwiązań, szczególnie w kontekście tak istotnych kwestii, jak ogrzewanie w kamienicy – podsumowuje Pan Marcin.

Nasze systemy są zaprojektowane z myślą o różnorodnych potrzebach, zarówno dla małych, jak i dużych przestrzeni, zapewniając komfort cieplny w każdych warunkach. Nie pozwól, by zimno zakłócało Twój domowy spokój – rozważ możliwości, jakie oferuje Termofol.

Przeczytaj również:  Taryfa prądu – czym dokładnie jest i którą wybrać?
Podobne artykuły
Tagi: Brak tagów
Be the first to write a review

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany